Kúrenie do -32°C vonkajšej teploty

VIVAX Y-DESIGN

Klimatizácia VIVAX Y-DESING patrí medzi elitné klimatizácie s oblasti vykurovania systémom vzduch – vzduch. Pomocou klimatizácie Y-DESIGN budete vykurovanie váš domov do vonkajšej teploty -32°C, s garantovaným 100% výkonom do -15°C a energetickou triedov A+++ v režime chladenia a A+++ v režime vykurovania.

Aké sú výhody?

Najväčšou výhodou je stabilný výkon vykurovania, alebo chladenie pri nízkych vonkajších teplotách. Na rozdiel od iných klimatizácií Y-DESIGN-u nepoklesne výkon do -15°C vonkajšej teploty a preto vie váš domov dokonale vykúriť, alebo server a technické miestnosti schladiť. Garantovaný chod zariadenia má však omnoho nižší bod vonkajšej teploty a preto vám bude vykurovať váš obytný priestor až do -32°C. V porovnaní s inými klimatizáciami, ktoré majú prevádzkový rozsah teplôt napr. do -5°C, alebo -10°C je Y-DESIGN správna voľba klimatizácie na vykurovanie v zimnom období.

Nordická jednotka s A+++ energetickou triedou.

Napriek výkonom klimatizácie Y-DESIGN je pri -15°C veľmi úspornou klimatizáciou. Energetická trieda A+++ v režime chladenia a A+++ v režime vykurovania o tom svedčí. Príkon zariadenia s 3,5 kW výkonom je 750 W. Energetický účinnosť má vysokú hodnotu SEER 9.0 a SCOP 5.3 a tým sa radí medzi elitné klimatizácie na trhu.
Vďaka systému „8°C Kúrenie“, viete temperovať miestnosť na 8°C a tým predísť  škodám spôsobeným mrazom na napríklad vodovodnom potrubí.